Předkládaný otevřený digitální zdroj je určen studentům prvních ročníků vyšších odborných škol k procvičení a utvrzení znalostí názvosloví anorganické chemie.
Otevřený digitální zdroj je především cvičebnice. V úvodu každé kapitoly je na základě jednoduché animace vysvětlen princip názvosloví dané skupiny anorganických sloučenin, následují interaktivní příklady k procvičení s okamžitým vyhodnocením správnosti odpovědi.
Otevřený digitální zdroj si klade za cíl pomoci studentům pochopit základní principy anorganického názvosloví a na příkladech si ověřit, zda zvolenou dílčí kapitolu dostatečně pochopili.
Materiál vznikl z potřeby sjednotit znalosti studentů v oblasti chemického názvosloví, reaguje na odlišnou úroveň vědomostí absolventů různých typů maturitních oborů přijímaných ke studiu na vyšších odborných školách.
- CONNELLY, N. G., Ture DAMHUS, Richard M. HARTSHORN a Alan T. HUTTON. Názvosloví anorganické chemie: podle IUPAC: doporučení 2005. Přeložil Jaromír VINKLÁREK, přeložil David SEDMIDUBSKÝ. Praha: Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, 2018. ISBN 978-80-7080-998-3.
- GREENWOOD, N. N. a Alan EARNSHAW. Chemie prvků. Sv. 1. Praha: Informatorium, 1993.
- GREENWOOD, N. N. a Alan EARNSHAW. Chemie prvků. Sv. 2. Praha: Informatorium, 1993.
- KÁBELOVÁ, Božena, Ivana PILÁTOVÁ a Antonín RŮŽIČKA. Názvosloví anorganických sloučenin a základy chemických výpočtů. Vyd. 5., dopl. a opr. V Brně: Vysoké učení technické, Fakulta chemická, 2012. ISBN 978-80-214-4595-6.
- MAREČEK, Aleš a Jaroslav HONZA. Chemie sbírka příkladů. Brno: Proton, 2001. ISBN 80-902402-2-4.